KEMİK İLETİMİ VE AÇIK SES HAVA İLETİMİ

KEMİK İLETİMİ VE AÇIK SES HAVA İLETİMİ

KEMİK İLETİMİ VE AÇIK SES HAVA İLETİMİ

2011 den beri kemik iletim teknolojisinin gücünden yararlanarak ve imzamızı taşıyan açık kulak tasarımımızı mükemmelleştirerek yenilikçi ses ürünleri yaratmada ön saflarda yer aldık. Artık açık kulaklı kulaklıklar daha yaygın olarak bulunur ve kullanılır hale geldiğinden, tüketicilerin hangi ürünün ihtiyaçlarına en uygun olduğundan emin olamamaları şaşırtıcı değildir. Kemik iletimli açık kulaklı kulaklıklar ile hava iletimli açık kulaklı kulaklıklar arasındaki farkları anlamanıza yardımcı olmak için ses teknolojisini derinlemesine inceledik.

Kemik İletim Nedir?

Kemik iletimi ses titreşimlerinin kafatasının iç kulak (koklea) kemiklerine iletilmesidir, bu da kulak kanalını tıkamadan sesi algılamanızı sağlar. Daha da basit bir ifadeyle: kulak zarından geçmeye gerek kalmadan doğrudan iç kulağa iletilen sestir. Kemik iletimini sesleri duymanın bir kısa yolu olarak düşünün. Hiç kulaklarınızı tıkayıp bir şarkı söylediniz, ancak melodiyi nasıl hala duyabildiğinizi merak ettiniz mi? Veya dişlerinizi fırçalarken veya patates cipsi yerken çıkan sesleri duydunuz mu? Bu en iyi kemik iletimidir ve daha yaygın olarak kullanılan hava iletimi ile birlikte kulaklarınız sesi başından beri bu şekilde iletir!

Kemik İletimli Açık Kulak Kulaklıklar ile Hava İletimli Açık Kulak Kulaklıklar Arasındaki Fark
Kemik İletimli Açık Kulak Kulaklık Nedir?

Açık kulak kulaklıkların popülaritesi, tüketiciler için çevre bilincinin önemini kanıtlamıştır. Minimum ses sızıntısı ile en doğal açık kulak dinleme deneyimine izin verin, dış veya orta kulağı yormadan her türlü aktiviteye devam edin. Doğası gereği, kemik iletiminin bas açısından hava iletiminden daha iyi performans göstermesi zordur, ancak Shokz dünya çapındaki uzmanlar tarafından genel ses kalitesi nedeniyle övüldü. OpenRun, daha derin bas, kristal netliğinde orta aralık ve net yüksek frekans performansı için 8. nesil kemik iletim teknolojisine sahipken, aynı zamanda ultra hafif ve rahat, rahat bir uyum için ergonomik olarak tasarlanmıştır.

Hava İletimli Açık Kulak Kulaklık Nedir?

Hava iletimi ile çalışan açık kulaklı kulaklıklar biraz farklı çalışır. Bu tasarım ile kulaklığın üzerine iki delik eklenmiş; kulağa yakın bulunan bir delik, sesi hava yoluyla kulağa iletir. Kulaklığın karşı tarafında bulunan diğer delik, anti-faz ses kullanarak ses sızıntısını azaltır. Bu açık kulak tasarımı bir miktar durumsal farkındalık sağlarken, ses netliğini sağlamak için daha yüksek bir ses seviyesi (dolayısıyla ortam gürültüsünü bastırır) ve daha büyük bir pil kapasitesi gerektirir, bu da kulaklıkların veya kulaklıkların ağırlığında artışa neden olur. Bu, gevşek oturmalarıyla birleştiğinde, yüksek etkili etkinlikler sırasında kulak içi kulaklıkların hareket etmesine ve kaymasına neden olabilir.

Bu gönderiyi paylaş