DirectPitch™ Teknolojisi nedir?

DirectPitchTM teknolojisi, ses kalitesini artırmak için faz iptali prensibini kullanır. Eşit genliğe, zıt fazlara ve aynı mesafeye sahip ses dalgaları karşılaştığında, birbirlerini iptal ederek sesi ve basıncı azaltırlar.DirectPitchTM, kulaklık tasarımına birden fazla havalandırma deliği ekleyerek, kulak kanalından uzağa doğru açılı yönlerdeki ses ve basıncı iptal eder. Bu, kulak kanalına doğru yönlendirilen ses basıncını yükseltir, ses sızıntısını azaltır ve gizliliği korurken sürükleyici Açık Kulak dinleme sağlar.

Shokz ve DirectPitch™ Teknolojisi

Gözlem İnovasyona Yol Açar

Shokz mühendisleri, motorlu taşıt susturucularının ve egzoz borularının gürültüyü azaltmak için tasarımlarına nasıl delikler eklediğini gözlemlediklerinde, bu bir fikir uyandırdı: aynı prensip ses sızıntısını azaltmak için kulaklıklara da uygulanabilir miydi? Mühendisler benzersiz bir yaklaşım benimseyerek LeakSlayerTM teknolojisini geliştirdiler ve bu da daha sonra DirectPitchTM teknolojisinin yaratılmasına yol açtı.

Son Teknoloji Tasarım için Birinci Sınıf Malzemeler

Kullanıcılara rahat bir Açık Kulak dinleme deneyimi sunmak için Shokz, DirectPitchTM teknolojisi ile en iyi şekilde çalışacak malzemeleri ve tasarımları araştırdı. Shokz Lab, dünyanın dört bir yanından 200'den fazla kulağı tarayarak ve 3D baskı teknolojisini kullanarak, çoğu kulak şekline uyan ergonomik ve esnek bir kulak kancası tasarımı geliştirdi. Ayrıca çeşitli silikon türlerini denediler ve sonunda hassas kulaklar için mükemmel yastıklama sağlayan 00 Shore sertliğinde çift katmanlı bir silikon yapıda karar kıldılar.

DirectPitchTM teknolojisi ile güçlendirilmiş hassas ve özenli Açık Kulak tasarımı ile Shokz, kullanıcılara günlük yaşamlarında üstün bir dinleme deneyimi sunmayı umuyor.