İptal ve İade Koşulları Politikası

CAYMA HAKKI KAPSAMINDAN ÜRÜNÜN İADESİ

www.shokz.com.tr Online Mağaza’da satışa sunulan tüm ürünler üretici ve ithalatçı firmaların garantisi altındadır. www.shokz.com.tr iade işlemlerinde Tüketiciyi Koruma Kanunu çerçevesinde hareket eder.Satın alınan üründen yasal Cayma Hakkı kapsamında iadesi 14 (on dört) gün içerisinde yapılabilir.

Ürünün 14 (on dört) günlük yasal Cayma Hakkı kapsamında iade edilebilmesi için; ürünün faturası, kurumsal olarak düzenlenen satışlarda kurumun düzenleyeceği iade faturası, garanti belgesi, orijinal kutusu, ambalajı, varsa aksesuarları ile birlikte eksiksiz ve hasarsız olarak Bircom İyi Teknolojiler’e teslim edilmesi gerekmektedir. Üründe ve ambalajında herhangi bir bozulma, kırılma, tahrip, yırtılma, kullanılma ve sair durumlar tespit edildiği hallerde ve ürünün müşteriye teslim edildiği andaki hali ile iade edilememesi halinde ürün iade alınmaz ve bedeli iade edilmez.

Kulak İçi Kulaklık kategorisindeki ürünler 7/11/2013 tarihli ve 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanunun ilgili maddeleri gereğince düzenlemiş Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliğindeki; sağlık veya hijyen açısından iadesi uygun olmayıp, tesliminden sonra ambalaj, bant, mühür, paket gibi koruyucu unsurları açılmış olan mallara ilişkin sözleşmeler kapsamında olduğundan 14 (on dört) günlük Cayma Hakkı kapsamında değildir.

www.shokz.com.tr Online Mağaza’dan satışı yapılmış ürünlerin iade şartlarına uygun şekilde Bircom İyi Teknolojiler’e ulaştırılması durumunda ürün tutarının iadesi için işlemler en kısa zamanda başlatılır. Ücret iadesi sadece ürünün satın alındığı kredi kartına yapılmaktadır. Kredi kartına ücret iadesi işlemi banka tarafından tamamlanmaktadır.

KARGO TESLİMATI SIRASINDA ÜRÜNÜN İADESİ

www.shokz.com.tr Online Mağaza’dan yapılan tüm alışverişlerde ürün normal şartlarda 24 saat içerisinde kargoya teslim edilir.

Satın alınan ürün kargo görevlisi tarafından teslim edildiğinde paket içeriği, fatura bilgileri ve garanti belgesi kontrol edilmelidir.

Paket içerisinde eksik ürün olması durumunda kargo görevlisinden tutanak düzenlenmesi istenmelidir. Kargo görevlisi bu tutanağı, ürün paketi ve faturası ile birlikte Bircom İyi Teknolojiler’e teslim edecektir.

Bircom İyi Teknolojiler ürün, fatura ya da garanti belgesindeki eksikliği gidererek ürünü belgeleriyle birlikte tekrar tercih edilen teslimat adresine gönderir.

KARGO TESLİMATINDAN ÖNCE SİPARİŞİN İPTALİ

Satın alınan ürün kargoya teslim edilmeden ya da gönderi durumundayken iptal talepleri 0212 319 97 00 numaralı Çağrı Merkezi’ne iletilmelidir. Çağrı Merkezi gelen iptal talebini işleme alarak ücret iadesini başlatacaktır.

Bircom indirim, indirim kuponu, kampanya aktivitelerini değiştirme, iptal etme hakkını saklı tutar.

Shokz ürünlerinizi iade etmek için Shokz İade Formunu doldurmanız gerekmektedir.