DirectPitch™ Teknolojisi Nedir?

DirectPitch™ Teknolojisi nedir?

DirectPitchTM teknolojisi , ses kalitesini artırmak için faz iptali ilkesini kullanır. Eşit genliğe, zıt faza ve aynı mesafeye sahip ses dalgaları karşılaştıklarında birbirlerini iptal ederek ses ve basıncı azaltırlar. DirectPitch TM, kulaklık tasarımına birden fazla havalandırma deliği dahil ederek, kulak kanalından uzağa doğru açılı yönlerdeki ses ve basıncı iptal eder. Bu, kulak kanalına yönlendirilen ses basıncını artırarak ses sızıntısını azaltır ve gizliliği korurken sürükleyici Açık Kulak dinlemeyi mümkün kılar.

img 0

 

Shokz ve DirectPitch™ Teknolojisi
Gözlem Yeniliğe Yol Açar

Shokz mühendisleri, motorlu taşıt susturucularının ve egzoz borularının gürültüyü azaltmak için tasarımlarına nasıl delikler eklediklerini gözlemlediğinde, bu bir fikrin doğmasına neden oldu: Aynı prensip, ses sızıntısını azaltmak için kulaklıklara da uygulanabilir mi? Mühendisler benzersiz bir yaklaşım benimseyerek LeakSlayer TM teknolojisini geliştirdiler; bu daha sonra DirectPitch TM teknolojisinin yaratılmasına yol açtı .

Group 427
Group 288


Son Teknoloji Tasarım için Birinci Sınıf Malzemeler

Kullanıcılara rahat bir Açık Kulak dinleme deneyimi sunmak için Shokz, DirectPitch TM teknolojisiyle en iyi şekilde çalışacak malzemeleri ve tasarımları araştırdı. Shokz Lab, dünyanın her yerinden 200’den fazla kulağı tarayarak ve 3D baskı teknolojisini kullanarak çoğu kulak şekline uyan ergonomik ve esnek bir kulak kancası tasarımı geliştirdi. Ayrıca çeşitli silikon türlerini de denediler ve sonuçta 00 Shore sertliğine sahip, hassas kulaklar için mükemmel yastıklama sağlayan çift katmanlı bir silikon yapıya karar verdiler.

 

DirectPitchTM teknolojisiyle desteklenen hassas ve düşünceli Açık Kulak tasarımıyla Shokz, kullanıcılara günlük yaşamlarında üstün bir dinleme deneyimi sunmayı umuyor.