SHOKZ SES AYARLARI NASIL DEĞİŞTİRİLİR

SHOKZ SES AYARLARI NASIL DEĞİŞTİRİLİR

SHOKZ SES AYARLARI NASIL DEĞİŞTİRİLİR

Tüm Shokz modelleri, ses keyfiniz için EQ ayarlarıyla donatılmıştır. Ancak bir EQ ayarı nedir ve bunu nasıl değiştirirsiniz? Shokz’unuzdaki ses ayarlarının nasıl yapılacağına dair ipuçları için okumaya devam edin. 

EQ ayarı nedir?

EQ kısaltması, belirli ses frekanslarını izole eden bir ses filtresi olan “equalizer”ın kısaltmasıdır ve sesi artırır, düşürür veya değiştirmeden bırakır. Bu, temel olarak, EQ ayarlarının istediğiniz ses seçimini daha iyi hale getirdiğini söylemenin süslü bir yoludur.

Hangi EQ ayarları arasında seçim yapabilirim?

Tüm Shokz Bluetooth özellikli modellerde iki EQ ayarı bulunur; “Standart” (düzenli kullanım) ve “Kulak tıkacı” (gelişmiş ses kalitesi için kulak tıkaçları takıldığında kullanım için). OpenMovepodcast’ler veya sesli kitaplar için mükemmel olan ek bir “Vocal Booster” modu da dahil olmak üzere üç EQ ayarıyla gelen tek Shokz ürünüdür.

EQ modları arasında nasıl geçiş yapabilirim?

Bluetooth modellerinde EQ modları arasında geçiş yapmak için, ses çalarken Volume(+) ve Volume(-) düğmelerini 3 saniye basılı tutmanız yeterlidir. Audrey’nin (kulaklığın sesli asistanı) “Standart Mod”, “Vokal Güçlendirici Modu” veya “Kulaklık Modu”nu duyurduğunu duyacaksınız.

Shokz’umdaki bası değiştirmenin bir yolu var mı?

EQ ayarlarının yanı sıra, ses ayarlarını doğrudan Shokz’unuz üzerinden değiştirmenin bir yolu yoktur. Ancak, cihazınızın ses ayarlarında ses tercihlerini değiştirebilirsiniz. Örneğin, iPhone’da bası artırmak için açılabilen bir “bas güçlendirici” ayarı vardır. Daha fazla bilgi için lütfen cihazınızın kullanım kılavuzuna bakın.

Bu gönderiyi paylaş